O olejach kosmetycznych. Orientalne kosmetyki w praktyce

mogą im zatroszczyć się o swój wygląd. Naturalne jest więc, że pojawiają się swojego rodzaju trendy w pielęgnacji i niektóre rozwiązania czy produkty zyskują szczególną popularność. Przykładem mogą być chociażby kosmetyki natu

O olejach kosmetycznych. Orientalne kosmetyki w praktyce olej różany

Trendy w pielęgnacji

Dzisiaj tematyka szeroko pojętej pielęgnacji naszego ciała czy włosów jest niezwykle istotna. Poświęca się jej wiele uwagi, ponieważ klienci szukają kosmetyków, które pomogą im zatroszczyć się o swój wygląd. Naturalne jest więc, że pojawiają się swojego rodzaju trendy w pielęgnacji i niektóre rozwiązania czy produkty zyskują szczególną popularność.

Przykładem mogą być chociażby kosmetyki naturalne, które w swoim składzie często mają pojedyncze oleje lub cały ich kompleks. Podobnych kosmetyków jest naprawdę dużo, więc klienci mogą wręcz przebierać w tych, które okażą się dla nich optymalnym rozwiązaniem. Oleje są obecne zarówno w kosmetykach do włosów, jak i kosmetykach do skóry.


Natura w służbie twoich włosów

skrzętnie wykorzystują producenci kosmetyków naturalnych, którzy stale poszukują nowych receptur i składników, które mają szansę sprawdzić się w ich wyrobach i dać znakomite efekty. W sklepach można znaleźć chociażby kosmetyki naturalne do włosów. Często w ich składach znajdziemy chociażby mleko, miód, który ma właściwości nawilżające, żółtka jajek, które odżywiają kosmyki i różnego rodzaju olejki. Wybór podobnych kosmetyków sprawia, że bez względu na to, jakie ma się problemy z włosami, można znaleźć najlepsze dla siebie szampony.


Kwestia szamponu prosto z Wikipedii

Szampon ? zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon



© 2019 http://dg-inwest.com.pl/