O urodzie - fakty o kosmetykach

anie. Dzieje się tak dlatego, że na zabiegi kosmetyczne decydują się najczęściej te osoby, które szykują się do jakiegoś ważnego wyjścia, a wobec tego zależy im na tym, aby w miarę szybki sposób poprawić swój wygląd. Trzeba przeci

O urodzie - fakty o kosmetykach

Tanie zabiegi kosmetyczne

Trzeba przyznać, że najpopularniejsze pozostają takie zabiegi kosmetyczne, które mogą być przeprowadzane w bardzo szybki i sprawny sposób, a także są stosunkowo tanie. Dzieje się tak dlatego, że na zabiegi kosmetyczne decydują się najczęściej te osoby, które szykują się do jakiegoś ważnego wyjścia, a wobec tego zależy im na tym, aby w miarę szybki sposób poprawić swój wygląd. Trzeba przecież pamiętać, że w obecnych czasach wiele osób jest bardzo zapracowanych i mało kto może sobie pozwolić na dłuższy pobyt w salonie kosmetycznym, a jednak każdy chciałby bardzo dobrze się prezentować podczas jakiegoś spotkania towarzyskiego. Równie ważne jest to, że te zabiegi kosmetyczne, które są bardzo popularne nie nadszarpują zbytnio budżetu posiadanego przez osoby, które się na nie decydują.


Wiesz co to jest kosmoceutyk?

Kosmeceutyk ? środek działający leczniczo. Dzięki specyficznym właściwościom pielęgnacyjnym i leczniczym, odgrywają one coraz większą rolę, np. w dermatologii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka. Kosmeceutyki wyróżniają się zwiększoną ilością i dużym stężeniem substancji aktywnych (leczniczych). Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze wynalazki z dziedziny biotechnologii i farmakologii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmeceutyk


Makijaż, a kwestie psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC



© 2019 http://dg-inwest.com.pl/