Twoja uroda - kilka porad

n może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków. Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie. Makijaż po

Twoja uroda - kilka porad

Ciekawostki o makijażu

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC


Kto nie powinien robic peelingów?

opryszczka,
stany zapalne skóry,
zakażenia wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne,
uszkodzona ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi,
trądzik różowaty,
liczne znamiona,
alergia na środek złuszczający lub jakikolwiek jego składnik.
Złuszczaniu chemicznemu oraz peelingowi kawitacyjnemu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka


Zabiegi kosmetyczne wykonywane u kobiet z trądzikiem

Kobiety lub młode dziewczęta posiadające trądzik starają się na różne sposoby pozbywać trądziku i wygładzać swoją skórę, a także regenerować ją po wszystkich zabiegach, jakie musiała ona przejść w związku z leczeniem trądziku. Trzeba przyznać, że niektóre środki pozwalające na pozbycie się trądziku są tak naprawdę bardzo drażniące dla skóry. Wobec tego wiele kobiet decyduje się na korzystanie z bezpiecznych dla skóry zabiegów kosmetycznych wykonywanych w profesjonalnych salonach, które stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych sposobów leczenia trądziku. Pozwalają one na łagodzenie podrażnień skórnych i wygładzanie skóry twarzy. Dlatego wydaje się, że mogą być wykonywane regularnie u wszystkich dziewcząt próbujących radzić sobie z trądzikiem.



© 2019 http://dg-inwest.com.pl/